Konkurs Fotoreporter Roku 2020

Do 30 stycznia fotoreporterzy mogą zgłaszać swój udział w Konkursie Fotoreporter Roku 2020. Wszystkie informacje tu: regulamin

Celem Konkursu jest wybór wyróżniającego się spośród innych w roku 2020, warsztatowo i artystycznie dojrzałego fotoreportera oraz wskazanie najbardziej wartościowych fotografii informacyjnych, opowiadających o roku 2020.

Fotografia informacyjna to fotografia wykonywana przez fotoreporterów zgodnie z zapisami kodeksu etycznego Stowarzyszenia Fotoreporterów ( Kodeks Etyczny) w celu publikacji w prasie lub mediach elektronicznych.

Fotoreporterem jest osoba zajmująca się fotografią informacyjną zawodowo, czyli jest zatrudniona w redakcji, bądź w agencji informacyjnej oraz może być wolnym strzelcem robiącym zdjęcia na potrzeby redakcji lub agencji informacyjnej.

Uczestnikiem Konkursu może zostać osoba fizyczna, posiadająca obywatelstwo polskie, pełnoletnia, mająca pełną zdolność do czynności prawnych, która wykaże się posiadaniem legitymacji prasowej ważnej w roku 2020 oraz publikacjami w roku 2020 z 10 różnych tematów lub w 10 różnych tytułach prasowych, prześle prawidłowo wypełniony formularz zgłoszenia i zdjęcia zgodnie z zapisami niniejszego Regulaminu. Członkowie Stowarzyszenia Fotoreporterów mogą nie wysyłać publikacji prasowych.

Wyboru Fotoreportera Roku 2020 i najlepszych zdjęć informacyjnych dokona jury w składzie:

Ewa Fałkiewicz fotoedytorka Newsweeka, Ewelina Karpińska Morek Interia.pl, Monika Szewczyk – Wittek UW, Jaap Arriens fotoreporter, Wojciech Druszcz członek honorowy SF, Jacek Grzegorczyk – fotoedytor PAP, Alik Kęplicz członek honorowy SF, Marek Zalejski Tygodnik Powszechny

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas gali 27 lutego 2020 w Służewskim Domu Kultury w Warszawie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s